5 הדברים שאתם חייבים לדעת לפני שמזמינים פורץ כספות

5 הדברים שאתם חייבים לדעת לפני שמזמינים פורץ כספות

כספות משמשות לשמירה על תכשיטים, ניירת או כל דבר אחר שאנחנו רוצים למנוע מאחרים לגעת, לגשת או לראות. יש מגוון עצום של כספות כאשר ההבדלים ביניהם יהיו בגודל, סוג הנעילה, המשקל והתקן. יש לכל הכספות דבר אחד משותף והוא שכולם ננעלות עם מנעול כזה או אחר, כל סוג נעילה נבדל מאחר בטכנולוגיה שלו, חלקם יהיו מכאניים חלקם יהיו אלקטרונים ואחרים ביומטריים, אך בסופו של יום הכספות ננעלות. והבעיה המשותפת לכולם היא שלא אחת הכספות לא נפתחות, יש סיבות רבות לכך שחלקן תלויות בנו כמשתמשים וחלקן בכספת עצמה מבחינת בלאי ולא אחת בגורם צד שלישי הלו הוא הגנב שניסה לפרוץ ללא הצלחה אבל גרם נזק.

 

כל הסיבות שבגינן תצטרכו פורץ כספות

כפי שאמרנו יש מקרים בהם הכספת לא נפתחת, הסיבות רבות ומגוונות וחשוב להבדיל מתי אתם בבעיה שצריכים לקרוא לפורץ כספות שיפתור אותה:

  • תפעול – תפעול כספת לכאורה פשוט מאוד אך עדיין מחייב מיומנות בסיסית על מנת שנוכל לפתוח את הכספת ולהגיע לתכולה שלה, למי שלא יודע לפתוח / לתפעל את הכספת צפויה אכזבה לא קטנה כאשר ינסה להגיע את התכולה הפנימית אך חשוב לציין כי זו בעיה תפעולית בלבד שמחייבת אתכם ברכישת מיומנות אך אין בכך צורך בהזמנת פורץ כספות.
  • בלאי – בלאי טבעי עלול לגרום לכספת שלכם להישאר נעולה, זה יכול לבוא לידי ביטוי במנגנון תקוע, בריחים חלודים או תקועים ועוד. מקרה כזה ללא ספק יכול להיפתר בקלות על ידי פורץ כספות מומחה שיפתח את הכספת שלכם ללא נזק.
  • נזק – נזק לכספת עלול להיגרם בעקבות לא מעט מקרים כאשר הבולט שבהם הוא ניסיון פריצה כושל שלהגנה, מצד אחד אתם תשמחו לדעת שהפורץ נכשל במשימה ולא הצליח פתוח או לעקור את הכספת אך ללא ספק כעת אתם עם כספת שאין דרך לפתוח אותה או להגיע לתוכן שלה, לכן ללא ספק תצטרכו להזמין פורץ כספות.
  • הגורם האנושי – הסיבה שלרבים נראית הכי טפשית היא אנחנו, הגורם האנושי שכושל, הסיבות רבות כגון אי זכירת הקוד, מפתח שנשחק או הלך לאיבוד, חוסר תחזוקה שהביא את הכספת לתקיעה ועוד. גם כאן פשוטה ככל שתהיה הבעיה תצטרכו להזמין פורץ כספות שיחלץ אתכם.

 

כבר הזמנתם פורץ כספות מה עכשיו?

הדבר הכמעט ודאי שרבים טועים לחשוב הוא שאם הזמנו פרוץ כספות הכספת נהרסת וצריך להחליף אותה בחדש. ובכן אם הפורץ שהזמנתם באמת מקצועי הסיכוי להשבית את הכספת קלוש ביותר וניתן כמעט תמיד להמשיך ולהשתמש בה ללא בעיה, אולם אם הפורץ שהזמנתם אינו מקצועי מספיק הוא יפתח את הכספת בצורה כזו שלו תוכלו להמשיך ולהשתמש בה ותיאלצו להחליפה בחדשה. לכן דבר ראשון תם חייבים לדעת כי הפורץ שאתם מזמינים מקצועי מספיק. מומלץ לקבל המלצות ולברר עד כמה הפורץ מקצועי. כאשר כבר הזמנתם פורץ בררו אתו מה חוות דעתו לגבי התקלה, מה ההערכה שלו לתיקון ומה ההשלכות של הפריצה על המשך עבודה עם הכספת. אל תמהרו לאפשר לכל אחד לפרוץ כי אם נזק ייגרם הוא עלול להיות בלתי ניתן לתיקון.

שתפו


?